fbpx
loader
Rankingi Porady Testy

Eprad.pl Doradza

Eprad.pl jak sama nazwa wskazuje to nowoczesny doradca energetyczny. W tym celu stworzyliśmy sekcję rankingi,porady i testy, w której zajmiemy się poszczególnymi rozwiązaniami oraz firmami zajmujących się ich wdrożeniem. Jak również najciekawszymi projektami związanymi z energią globalnie i lokalnie.

Sama metodologia testowania i rankingów wymaga szerszych wyjaśnień. Ranking lub też bardziej trafnie słynne zestawienie Bloomberg z Tier I,II i III jest przedmiotem wielu dyskusji. Bloomberg zachęca do zapoznania się z opinią takich podmiotów jak Edif ERA, ATA Renewables, Sgurr Energy, TUV czy Clean Energy Associates. Co dobitnie świadczy o mnogości elementów jakimi powinno śię kierowac przy wyborze sprzętu.

W sekcji Porady postaramy się przebrnąć przez wszystkie podmioty, firmy i technologie by odpowiedzieć na pytanie co kupić lub też czym kierować się przy zakupie. W gąszczu producentów i technologii, które pochodzą głównie z Chin ciężko jest samodzielnie ocenić realną wartość propozycji instalacji fotowoltaicznej.

W tym miejscu prócz modułów i inwenterów zajmiemy się również technologiami i rozwiązaniami około energetycznymi takimi jak maty grzewczy i promienniki podczerwieni czy instalacje „smart” dom, które same w sobie stanowią obszerny materiał. Przy naszych „subiektywnych” zestawieniach i ocenach opieramy się o wiedzę i doświadczenie praktyków z każdej kategorii czy branży.

Sekcja Wdrożenia pokazuje wybrane przez zespół redakcyjny Eprad ciekawe inwestycje, instalacje i projekty zarówno z krajowego podwórka jak i w ujęciu globalnym. Znajdują się tu również ciekawe rozwiązania technologiczne z szeroko pojętej energetyki takie jak np. M Solar z Monachium czy Wirtualne Fabryki Solarne od NEMOCS.

Wszystko na temat modułów Fotowoltaicznych

Czytaj Więcej
enerzee-image

Wszystko na temat Inwenterów PV

Czytaj Więcej
enerzee-image

Producenci Branży Energetycznej

Czytaj Więcej
enerzee-image

Poradniki Eprad.pl

Czytaj więcej
enerzee-image
Blog

Our Blog