fbpx
loader
Instalacja fotowoltaiczna w firmie

Fotowoltaika ceny

Ceny fotowoltaiki i elementów fotowoltaicznych. Fotowoltaika ceny w Polsce dla każdego. Jakość fotowoltaiki a ceny, czy warto oszczędzać na instalacji fotowoltaicznej?

W tym artykule dowiesz się o:

Zapisz się do newslettera

Ceny paneli fotowoltaicznych - ile kosztuje fotowoltaika?

Hasło „fotowoltaika” wciąż wywołuje mieszane uczucia, a nierzadko pierwszym pytaniem, które nasuwa się na myśl jest te o koszt pozyskania energii słonecznej oraz ceny paneli słonecznych. Błędnym założeniem jest, że fotowoltaika musi być droga, ale od czego zależą ceny paneli fotowoltaiczny?

Cena paneli fotowoltaicznych wraz z inwerterem zależy od rozmiaru mocy instalacji. Istotny wpływ na cenę ma rodzaj oraz jakość komponentów, ponieważ to jakość paneli słonecznych bezpośrednio przekłada się na ilość generowanej energii elektrycznej. Jednak ostateczna cena instalacji fotowoltaicznej będzie zależała od wielu czynników, między innym:

 • oczekiwana wydajność, czyli moc instalacji fotowoltaicznej,
 • koszt montażu paneli słonecznych,
 • rodzaju nieruchomości, na której będą zamontowane panele słoneczne.

Dzięki stronie internetowej eprąd.pl możliwej jest sprawdzenie, jaka jest cena paneli fotowoltaicznych oraz koszty instalacji fotowoltaiki. Eprad.pl pomaga dobrać odpowiedni zestaw fotowoltaiczny oraz podpowiada, w jaki sposób można sfinansować zakup instalacji fotowoltaicznej

Średnie ceny i koszty fotowoltaiki dla domu

3kW

Małe zużycie energii
PLN >16 500
 • Niższe Rachunki
 • Ekologia
 • Inwestycja

5kW

Średnie zużycie energii
PLN >22 000
 • Niższe Rachunki
 • Własna Energia
 • Inwestycja
Popular

10kW

Duże zużycie energii i ogrzewanie na prąd
PLN >37 000
 • Dom Pasywny
 • Własna Energia
 • Ciepło z Prądu

Jak dobrać moc fotowoltaiki?

Wybierając rozmiar mocy fotowoltaiki należy kierować się potrzebami i ustalić cel jaki chcemy uzyskać. Określenie potrzeb i celów jest kluczowe, ponieważ bez tego inwestycja w instalacje fotowoltaiczne może być nieefektywna. Jeśli panele słoneczne mają produkować energię elektryczną wyłącznie na potrzeby gospodarstwa domowego, można skorzystać z prostej zasady – każde 50 zł wydane na zużyty w miesiącu prąd odpowiada 1kW mocy paneli słonecznych, łatwo obliczyć, że:

Jeśli rachunek za prąd wynosi 200 zł miesięcznie –  instalacja powinna mieć moc ok. 4 kW

Fotowoltaika - ceny paneli słonecznych

Klasa/Moc
Instalacja PV 3kW
Instalacja PV 5kW
Instalacja PV 10kW
Premium np. SolarEdge + Panele Fotowoltaiczne Dwustronne Glass Glass
>19 000 PLN
>28 000 PLN
>48 000 PLN
Solidna Propozycja np. Inwerter Stringowy + Moduły Solarne Glass Glass
>18 000 PLN
>25 000 PLN
>43 000 PLN
Najtańsza Fotowoltaika np. Inwerter Stringowy + Panele z Plastikowym tyłem
>16 500 PLN
>22 000 PLN
>37 000 PLN
Panele fotowoltaiczne – ceny brutto, zawierają koszt zakupu oraz montażu instalacji dachowej na budynku mieszkalnym (8% VAT).

Fotowoltaika - dobry Instalator

Wybierając Instalatora nie powinniśmy kierować się ceną jego usług, a posiadanym doświadczeniem. Pomocne będą każde informacje jakie zdobędziemy o Instalatorze, a w szczególności warto zwrócić uwagę na opinie jego dotychczasowych Klientów, które są najbardziej wiarygodną recenzją jakości usług jakie oferuje. Jakość usług Instalatora ma ogromne znaczenie, ponieważ nawet najwyższej jakości panele fotowoltaiczne, kiedy są źle zamontowane, nie będą spełniały swojej funkcji, a w najgorszym wypadku będą bezużyteczne.

Zdajemy sobie sprawę, że wybór optymalnego zestawu fotowoltaicznego oraz najlepszego instalatora nie jest łatwy, dlatego na portalu eprąd.pl można zapoznać się z ocenami jakości usług instalatorów oraz jakości paneli fotowoltaicznych od różnych producentów.

Fotowoltaika - ceny, a rodzaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości, na której będą zamontowane panele słoneczne to również czynnik, który dyktuje jaka będzie ostateczna cena instalacji fotowoltaicznych, co wynika bezpośrednio ze stawki opodatkowania montażu instalacji:

 • instalacja fotowoltaiczna na budynku mieszkalnym - 8% VAT,
 • instalacja fotowoltaiczna na budynku gospodarczym lub instalacja naziemna - 23% VAT.
cena fotowoltaiki

Fotowltaika - cena, a jakość instalacji fotowoltaicznej

Jakość oraz wydajność instalacji fotowoltaicznej zależne są od jakości jej elementów. Im wyższy poziom jakości instalacji tym większa cena i efektywniejsza produkcja zielonej energii. Najwyższej jakości instalacje fotowoltaiczne to te, które charakteryzują się najwyższą jakością paneli fotowoltaicznych oraz inwertera. Potwierdzeniem jakości jest również długi czas gwarancji zarówno na montaż jak i podzespoły, czyli więcej niż 10 lat.

Premium instalacje fotowoltaiczne

Charakteryzują się najwyższą jakością inwertera (SolarEdge) i paneli fotowoltaicznych (glass-glass i bifacjal). Takie instalacje mają najdłuższy czas gwarancji (12-15 lat gwarancji) oraz najwyższą efektywność w ciągu 30 lat (87% po 30 latach).
Fotowoltaika ceny - zestawy premium:

 • 3kW - 19 021 zł
 • 5kW - 28 456 zł
 • 10kW - 48 345 zł.
Zestawy solidne i efektywne kosztowo

Takie zestawy zawierają przynajmniej jeden komponent (panele fotowoltaiczne lub inwerter) z wyższej półki.
Fotowoltaika ceny - zestawy solidne:

 • 3kW - 18 187 zł
 • 5kW - 25 167 zł
 • 10kW - 43 580 zł.
Zestawy ekonomiczne

Zbudowane są one z mniej znanych i zaawansowanych komponentów, charakteryzują się najniższą efektywnością oraz gwarancją.
Fotowoltaika ceny - zestawy najtańsze:

 • 3kW - 16 832 zł
 • 5kW - 22 446 zł
 • 10kW - 37 130 zł.
Chcesz poznać indywidualną cenę fotowoltaiki dla siebie?

Zostaw dane, a skontaktujemy się z Tobą

Cena paneli, a ogniwa fotowoltaiczne

Ogniwa Polikrystaliczne

Panele Polikrystaliczne

Polikrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne charakteryzują się niejednolitą powierzchnią, na której widoczne są kryształki krzemu. Koszt zakupu tych ogniw jest niższy – w porównaniu do ogniw monokrystalicznych - ze względu na niższą jakość materiału, z którego zostały wyprodukowane. Sprawność tych paneli waha się od 14% do 17%. Będą dobrym wyborem dla osób, które dysponują dużym dachem. W Polsce zdecydowanie lepszym wyborem będą panele fotowoltaiczne HJT lub PERC wzbogacane Galem.

Technologia HJT

Panele Monokrystaliczne

Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne są droższe w produkcji niż Polikrystaliczne i nadal tańsze niż HJT. Ich sprawność wynosi od 18% do 21%. Zastosowanie tych ogniw jest zalecane dla osób i firm, które dysponują małą powierzchnią dachu. Instalacja składająca się z monokrystalicznych ogniw fotowoltaicznych będzie tak samo wydajna przy zastosowaniu mniejszej ilości paneli słonecznych jak instalacja zbudowana z większej ilości ogniw o mniejszej efektywności.

Panele FOtowoltaiczne AKCOME

Panele HJT

Technologia produkcji ogniw i modułów HJT, łączy w sobie cechy krzemu krystalicznego i amorficznego. Dzięki czemu pozwala osiągać najwyższą efektywność nawet 26%, przy zachowaniu wysokiej odporności na degradację. HJT dedykowane jest zarówno Premium instalacją firmowym i indywidualnym jak i projektom inwestycyjnym. Relatywnie wyższy koszt zakupu, kompensowany jest najwyższym poziomem bezpieczeństwa i efektywności pracy w trudnych warunkach.

Czy warto inwestować w lepszej jakości panele słoneczne?

Dodaj tu swój tekst nagłówka

fancybox

Kwalifikacja Opłacalności

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie. Analizujemy kluczowe parametry takie jak taryfa, zużycie i lokalizację.

fancybox

Audyt Wykonalności

Przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo Naszych Klientów. Dlatego sprawdzamy, czy możliwe jest przeprowadzenie inwestycji.

fancybox

Dobór Zestawu PV

Dzięki wiedzy i doświadczeniu, wybieramy tylko sprawdzonych producentów. A każdy Klient wybiera z trzech zindywidualizowanych propozycji sprzętowych.

fancybox

Finansowanie Instalacji

Odpowiednia forma finansowania inwestycji w fotowoltaikę jest dla nas kluczowa. Dlatego oferujemy kredytowanie, leasing i pomoc w dofinansowaniu naszym Klientom.

fancybox

Planowanie Montażu

Nasze ekipy montażowe są posiadają najwyższe certyfikacje producentów montowanych zestawów. Dlatego wieloletnia gwarancja obejmuje również montaż.

fancybox

Opieka Serwisowa

Wybieramy najwyższej jakości komponenty dzięki czemu monitorujemy 24h na dobę wykonane instalacje. Dzięki temu możesz cieszyć się optymalnym i bezpieczny wykorzystaniem instalacji PV.

Blog

Najnowsze Artykuły