E-prąd – Twój Doradca Fotowoltaiczny

Fotowoltaika na wiosnę

fotowoltaika na wiosnę

Fotowoltaika na wiosnę najbardziej opłacalna

Fotowoltaika produkuje energię elektryczną niezależnie od pory roku i przez cały rok, nawet podczas zimy otrzymujemy darmowy prąd. Wiadomo jednak, że ilość produkowanej energii największa jest latem podczas słonecznych dni. Kiedy więc jest najlepszy czas montaż paneli słonecznych?

Pomimo, że systemy fotowoltaiczne cieszą się coraz większa popularnością i są montowane całorocznie, to jednak wiosna jest bardzo dobrym czasem na zmiany i nowe inwestycje. Bardzo racjonalną,  jest zmiana źródła wytwarzania energii elektrycznej. W związku ze stałymi podwyżkami cen prądu warto pomyśleć o tym już teraz. Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej wiosną możemy szybciej zaoszczędzić. Letnia produkcja prądu z paneli fotowoltaicznych przynosi największe rezultaty, a więc szybciej odczujemy oszczędności na rachunkach za prąd, aniżeli zaczynalibyśmy instalację jesienią lub zimą, a latem możemy stracić już nieco słonecznych dni.

Wiosną istnieją także dogodne warunki atmosferyczne do montażu modułów. Warunki pogodowe sprawiają, że nie zbyt zimno, ani zbyt gorąco i dzięki temu panele fotowoltaiczne zostaną szybko i sprawnie zamontowane, a pierwsze słoneczne dni zostaną efektywnie wykorzystane do produkcji darmowej energii elektrycznej.

Podwyżka cen prądu

Wraz z wejściem w 2021 rok ceny prądu wzrosły. Biorąc pod uwagę wciąż wyczerpujące się nieodnawialne surowce naturalne, obniżek cen za energię elektryczną nie możemy się spodziewać. Biorąc pod uwagę dodatkowo kryzys gospodarczy wywołany stanem epidemiologicznym, wzrost cen za energię elektryczną jest tym mniej optymistyczny. Z energii elektrycznej korzystamy na codzień i wraz z rozwojem technologicznym, coraz więcej tego prądu potrzebujemy. Decydując się na zmianę sposobu pozyskiwania energii elektrycznej, rozsądnym rozwiązaniem jest zainstalowanie modułów fotowoltaicznych i oszczędzanie dzięki temu sporej ilości pieniędzy. Fotowoltaika w tym momencie to najnowocześniejsze urządzenia i sprzęty wykorzystujące nowe technologie, dzięki czemu na przestrzeni ostatnich lat zyskuje ona ogromne zainteresowanie, a panele fotowoltaiczne możemy zaobserwować w coraz większej ilości miejsc co tylko potwierdza opłacalność i skuteczność fotowoltaiki.

Wsparcie fotowoltaiki

Jeśli nie dysponujesz wystarczającymi środkami do inwestycji w fotowoltaikę to nic straconego, w zależności od profesji i potrzeb istnieje wiele proekologicznych programów wsparcia i ulg dzięki którym inwestycja w fotowoltaikę nigdy nie byłą bardziej opłacalna. Duża konkurencja na rynku i zwiększenie świadomości ekologicznej także powoduje coraz większe zainteresowanie i popularność energii ze słońca.

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej

Wprowadzenie ulgi termomodernizacyjnej, programu Czyste Powietrze czy Stop Smog, pozwala na niemal darmowe dokonanie termomodernizacji w swoim domu jednorodzinnym i pomocy najuboższym w tych kosztownych inwestycjach remontowych. Istnieją także wsparcia dla rolników w programie “Agroenergia”, dla przedsiębiorców “Energia Plus”, dla wspólnot mieszkaniowych “Słoneczne dachy” lub każdego z nas w programie “Mój prąd”, który będzie kontynuowany w tym roku. Dostępne są także inne ulgi i dofinansowania w zależności jakie warunki spełniamy. Zwiększenie wsparcia dla odnawialnych źródeł energii w tym z dużym uwzględnieniem fotowoltaiki wiąże się ze zwiększeniem świadomości na temat ekologii i ochrony środowiska, w którym wszyscy żyjemy.

Najlepiej dostępne odnawialne źródło energii

Fotowoltaika w ciągu ostatnich lat rozwinęła się niesamowicie szybko i jeszcze nigdy nie była tak opłacalna i wydajna jak teraz. Dużą jej zaletą jest niewątpliwie łatwość i małe wymagania instalacyjne. Jej montaż może znaleźć swoje miejsce nie tylko na dachach budynków, ale także na garażach, szklarniach, wszelkiego rodzaju zadaszeniach lub stanowić pewnego rodzaju wiatę fotowoltaiczną z montażem na gruncie jak w przypadku farm fotowoltaicznych czy montażu paneli fotowoltaicznych w rolnictwie na polach. Warto więc korzystając z tak dużego wsparcia, wykorzystać tę szansę i pójść o krok dalej w stronę darmowej energii i niezależności energetycznej. Wielu osobom zwłaszcza tym uboższym energetycznie, pozwoli to na duże oszczędności i może przyczynić się do znacznej poprawy jakości życia codziennego i funkcjonowania. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na inne ważne cele, aniżeli marnować je na korzystanie z nieekologicznych i wysokoemisyjnych, zatruwających powietrze źródłach energii.

Profesjonalne podejście to klucz do sukcesu

Zaczynając przygodę z fotowoltaiką najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z usług profesjonalnych doradców energetycznych z eprad.pl i dowiedzieć się wszystkiego co nas nurtuje i sieje wątpliwości, które stawiają opór w zdecydowaniu się na fotowoltaikę. Doradcy pomogę dobrać indywidualnie dla obszaru instalacji fotowoltaicznej odpowiednią moc paneli i wykonają wszystkie niezbędne pomiary, aby określić potrzeby energetyczne naszego gospodarstwa. Wykonanie takiego audytu energetycznego jest niezwykle istotne. ponieważ każdy budynek jest inny i ma między innymi inne ocieplenie, instalacje i potrzeby energetyczne. Realne określenie potrzeb energetycznych i wskazanie na przykład miejsc wymagających uszczelnienia i ocieplenia pozwoli na duże oszczędności i mniejszą “ucieczkę” ciepła, a więc i większą wydajność.

Doradcy energetyczni pomogą w wyborze odpowiedniej dla nas formy wsparcia, udzielą wszystkich niezbędnych informacji oraz pomogą z wypełnieniem wniosku i zebraniem wszystkim niezbędnych dokumentów. Pomogą wybrać sprawdzoną i profesjonalną firmę montażową z długoletnim doświadczeniem jak na przykład Energia Pomorze, dzięki czemu dostajemy gwarancję prawidłowego montażu najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych, co jest niezwykle ważne, ponieważ nawet zarówno dobre panele pv zamontowane w sposób nieprawidłowy jak i kiepskiej jakości panele zamontowane prawidłowo to ryzykowne i właściwie skazujące na straty całą naszą inwestycję. Co gorsza, taka instalacja może ulec zawaleniu, zniszczeniu lub katastrofie jak na przykład pożar. Dlatego tak ważny jest wybór doradcy energetycznego oraz firmy montującej instalację fotowoltaiczną.

Pozostałe Artykuły

Promowany Panel Fotowoltaiczny

710W Mysolar HJT Half-cut, bifacial, glass-glass.