E-prąd – Twój Doradca Fotowoltaiczny

Skontaktuj się z nami

contact-us-g22e61c86d_1920

O nas

Eprad.pl to projekt zakładający  porównywanie cen prądu, gazu, instalacji fotowoltaicznych oraz produktów związanych z branżą energetyczną.  Naszym celem i praktyką jest współpraca z  firmami o najlepszej renomie  na rynku.

Eprad.pl to nie tylko zwykła porównywarka cen prądu to również doświadczeni, pełni zaangażowania i profesjonalni doradcy, których głównym celem jest obniżenie kosztów przy jak największym bezpieczeństwie dla klienta. Szczegółowo i indywidualnie podchodzimy do  propozycji oraz najlepszych rozwiązań dla klientów firmowych jak i indywidualnych. 

Porównanie cen energii a zawężając  porównanie cen energii elektrycznej opiera się na stałym podziale na przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe. Główne trzy różnice , które można zauważyć  między klientem biznesowym a klientem indywidualnym to to, że  cena energii czynnej dla przedsiębiorstw jest ceną rynkową i podawana jest zawsze netto, a  maksymalna cena dla gospodarstw domowych ustalana jest z góry przez URE (Urząd Regulacji Energetyki) na cały rok i podawana jest za kWh brutto. Czyli cena różni się jedynie albo aż o podatek VAT

Drugą może ważniejszą kwestią to koszty dystrybucji, opłaty z tytułu posiadania układu pomiarowego w grupach biznesowych są minimum wyższe o 30%. Trzecia i ostatnia kwestia to umowy dla przedsiębiorców obarczone są zazwyczaj dodatkowym kosztem w postaci opłaty handlowej. 

Proces ofertowania  rozpoczyna się od ustalenia bazowych kryteriów takich jak aktualny sprzedawca energii lub gazu, wysokość zużycia, lokalizacji i ustalenia taryfy . W dużej mierze w procesie porównania cen energii elektrycznej dla firmy i gospodarstw domowych  kluczowa jest faktura za prąd i/lub gaz. 

 

Niezależnie czy planujemy instalację fotowoltaiczną, zmianę sprzedawcę prądu czy gazu zasada nadrzędna to im więcej faktur tym lepiej. Sezonowość w wielu branżach czy różnice dobowe w zużyciu są oczywiste ( wakacje, pik produkcyjny ). 

Jednak w wielu przypadkach nie zdajemy sobie sprawy z cykliczności i wzorca zużycia bez szerszego spojrzenia w ujęciu kwartalnym, półrocznym czy optymalnym całorocznym. W przypadku gazu kluczowe i wymagane jest, przeanalizowanie sezonu zimowego i letniego. 

Przed ostatecznym porównaniem cen prądu dla przedsiębiorstw następuje jeszcze analiza taryf i zużycia czy to w cyklu dobowym czy strefowym. Dzięki temu mamy możliwość  zaproponowania stawek z podziałem na strefy jak i ceny płaskiej co ma często kluczowy wpływ na końcową cenę. Dopiero ustalenie wszystkich powyższych elementów i zmiennych pozwala finalnie na porównanie cen energii czym jako rozwinięta forma porównywarki cen energii Eprad.pl się zajmuje. 

Proces audytu energetycznego czy analizy energetycznej kończy się rekomendacją, która opiera się o najważniejsze dla Nas kryteria takie jak cena, bezpieczeństwo i gwarancja niezmienności ceny energii elektrycznej czy gazu. Jeśli to możliwe przygotowujemy  porównanie trzech ofert. Trzeba pamiętać , że nie warto bać się zmiany sprzedawcy gdyż otwiera to nam wiele możliwości oszczędzania

W tym aspekcie zwykła porównywarka cen prądu zawsze będzie mniej skuteczna niż Doradca Energetyczny jakim jest Eprad.pl.