E-prąd – Twój Doradca Fotowoltaiczny

Kehua rozwiązania dla farm fotowoltaicznych

Kehua Instalacje

Kehua Tech inwerter 250kw i falownik 100kw.

W branży fotowoltaicznej rośnie zapotrzebowanie na produkty o niższym LCOE(Levelized Cost of Electricity), przyjazne dla sieci energetycznych, które są wydajne i niezawodne. Kehua Tech, to profesjonalny dostawca produktów i rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, jest też całkowicie zaangażowany w innowacje systemowe i technologiczną modernizację kluczowego sprzętu fotowoltaicznego, tym samym zmniejszając LCOE i zwiększając ROI klientów.  Zupełnie nowy falownik stringowy 250 kW Kehua wyróżnia się:

elegancką i nowoczesną konstrukcją,

wysokim współczynnikiem wydajności DC / AC

inteligentną obsługą i konserwacją

Niższy LCOE, wyższe przychody z wytwarzania energii

Nowa generacja falownika stringowego 250 kW firmy Kehua, jest odpowiednia dla konstrukcji dużego bloku fotowoltaicznego (aż 24 stringi):

 • 1500 V,
 • 12 MPPT * 30 A,
 •  1,5 razy współczynnik DC / AC,

co skutkuje zminimalizowaniem kosztu elektrowni fotowoltaicznej i zwiększeniem przychodów dla inwestora . Oblicza się, że to rozwiązanie może obniżyć koszt BOS(balance of system) o 1% i zwiększyć moc generowaną w instalacji fotowoltaicznej (farmie fotowoltaicznej) 100 MW o 1,5 miliona kilowatogodzin rocznie, w porównaniu do tych z układem łańcuchowym mniejszym niż 200 kW. Jest to optymalny falownik łańcuchowy do projektowania dużych bloków fotowoltaicznych w farmach słonecznych.

Jakość wykonania inwertera 250kw Kehua.

Spełnianie norm projektowych dla produktów jądrowych od Kehua Tech, to falowniki szczycące się wszechstronną doskonałością:

 1. Posiadając kwalifikacje do produkcji na poziomie jądrowym, Kehua Tech stosuje standardy klasy jądrowej podczas projektowania i produkcji falowników 250 kW. Dzięki temu, Kehua może produkować niezwykle niezawodne falowniki do farm fotowoltaicznych, charakteryzujące się niezwykłym bezpieczeństwem i żywotnością.
 2. Kehua SPI250K-B-H jest pierwszym na świecie inwerterem fotowoltaicznym z funkcją aktywnego zapobiegania zagrożeniom AFCI + Fire Risk Prevention (system zapobiegania pożarom). Po wykryciu zwarcia łukowego DC, może natychmiast aktywować funkcje przerywania łuków elektrycznych w celu zabezpieczenia farmy fotowoltaicznej przed pożarem, unikając tym samym wielu niebezpieczeństw. Ponadto zapewnia system komunikatów i alarmów opartych o sztuczną inteligencję, aby sygnalizować serwisantom i użytkownikom w czasie rzeczywistym o wszelkich nieprawidłowościach w instalacji za pośrednictwem systemu monitorowania.
 3. Opatentowane rozwiązanie PID (potential induced degradation) przyjmuje zdecentralizowane tłumienie i naprawę poszczególnych modułów fotowoltaicznych w stringu falownika 250kW, umożliwiając całodobową pracę z niezawodną ochroną napięcia. Naprawa odbywa się, poprzez elastyczne ustawienia i regulacje zgodnie z określonymi cechami modułów fotowoltaicznych, chroniąc w ten sposób panele PV i zwiększając wytwarzanej mocy.
 4. Dzięki opatentowanym algorytmom, ściśle dobranym komponentom i innowacyjnej konstrukcji, ochronie IP66 / IP68 kluczowych komponentów oraz wielu zabezpieczeniom, potwierdzonych w teście antykorozyjnym C5, oferuje doskonałą zdolność adaptacji do trudnych warunków, przez to długotrwałą pracę na zewnątrz i wysokie zwroty z inwestycji w fotowoltaikę.
Zarządzenie i optymalizacja farmy fotowoltaicznej.

Inteligentna i wysoka wydajność inwertera 250kw Kehua, zapewnia stabilność przez cały cykl życia.

 • Inteligentny System zarządzania Kehua, obsługuje nocne SVG(Static VAR Generator), aby uzyskać szybką odpowiedź na moc bierną w ciągu 30 ms. Znamionowa moc czynna, może generować 48% mocy biernej, dzięki temu znacznie zmniejszając koszty instalacji farmy fotowoltaicznej, ilość wyposażenia i straty mocy elektrowni słonecznej. 
 • System obsługuje inteligentną komunikacje PLC, aby umożliwić szybką reakcję na błędy i wysyłkę danych. 
 • Inteligentne i autorskiego skanowanie krzywej I-V (prądowo napięciowej) w celu szybkiego wykrycia nieprawidłowości w modułach fotowoltaicznych , zmniejszając straty o ponad 60%.

Łącząc trzy kluczowe funkcje „zapobieganie, szybkie rozwiązywanie problemów i analiza danych”, może zmniejszyć LCOE o 1%.

 Wsparcie dla sieci energetycznej falowniki KEHUA

Fotowoltaika + ESS (Energy Storage System) razem reprezentują nieuniknioną przyszłość transformacji energetycznej. Jako wiodący na świecie dostawca rozwiązań energetycznych, Kehua opracowała sprawdzony system fotowoltaiczny, połączony z systemem do magazynowania wytworzonej energii z farm fotowoltaicznych i instalacji biznesowych. Falownik SPI250K-B-H spełnia wymagania przyjazne dla sieci: 

 • HVRT (High voltage ride through) – inteligentne funkcje sterowania kompensujących skokowe zmiany napięcia. System High Voltage Ride Through (HVRT) obsługuje błędy i usterki sieciowe, które są związane ze wzrostem napięcia. Funkcjonalność HVRT jest stosowana do każdej z trzech faz napięcia i jest aktywowana, gdy napięcie wzrośnie powyżej poziomu napięcia określonego przez lokalny zakład energetyczny.
 • LVRT (Low voltage ride through) – W przypadku spadków napięcia w sieci powstaje niedopasowanie między generowaną mocą czynną, a mocą czynną dostarczaną do sieci. LVRT pozwala na zarządzania tym niedopasowaniem.

W przypadku problemów z siecią, system w inwerterze 250kw Kehua, może w inteligentny sposób rejestrować krzywą mocy w czasie rzeczywistym (spadki i wzrosty napięcia). Pozwala to na wgląd w stan sieci 24h na dobę wraz z kompleksową analizą wszystkich parametrów pracy farmy fotowoltaicznej.

Oparty na nowym, adaptacyjnym algorytmie sterowania w dwóch trybach impedancji sieci, może działać w przypadku słabej sieci SCR(współczynnik zwarcia) <1,5.

Wykazano w rzeczywistych pomiarach, że przebieg prądu jest stabilny i wysokiej jakości podczas HVRT i LVRT w operacjach na przyłączu, równoważąc indukcyjność po stronie sieci.

Zastrzeżone i opatentowane interfejsy do magazynowania energii, funkcjonalność plug-and-play i wysokowydajne urządzenia wspomagające, są również przełomowe w dziedzinie integracji fotowoltaiki i systemów magazynowania energii (ESS). Wszystko, to zostało zastosowane w inwerterze 250kw Kehua.

 
O Kehua:

Dzięki 32-letniemu doświadczeniu w energoelektronice i kluczowych technologiach, Kehua Tech stała się jednym z wiodących światowych dostawców rozwiązań zasilających. Integrując najnowocześniejsze aplikacje AI i IoT, Kehua jest zaangażowana w opracowanie cyfrowego i opartego na scenariuszach inteligentnego zintegrowanego systemu zarządzania zasilaniem dla różnych klientów oraz projektów.

Zaangażowanie w energię odnawialną, wysokiej klasy moc i usługi w chmurze, Kehua zapewnia:

 • bezpieczne,
 • niezawodne,
 • wydajne,
 • zintegrowane i inteligentne rozwiązania do zarządzania energią.

KEHUA DATA dostarcza kompleksowe rozwiązania dla: Państw, sektora finansowego, przemysłu, komunikacyji, transportu, sektora internetowego i innych klientów w ponad 100 krajach oraz regionach.

Fotowoltaika Szczecin

Rozwiązania dla farm fotowoltaicznych i klientów biznesowych oraz Rolników. 

Dystrybucja Polska Kehua:

Reprezentacja Kehua w Polsce i sprzedaż urządzeń: Jacek Serwin sprzedaz@kehua.com lub j.serwin@eprad.pl i telefon +48 793416519

Pozostałe Artykuły

Promowany Panel Fotowoltaiczny

710W Mysolar HJT Half-cut, bifacial, glass-glass.