E-prąd – Twój Doradca Fotowoltaiczny

Kredyt na fotowoltaikę

finansowanie fotowoltaiki

Istnieje wiele form wsparcia finansowego, oferowanego w ramach programów dedykowanych czy po prostu przez konkretne instytucje. Często jednak barierą okazują się warunki jakie należy spełniać chcąc skorzystać z danego wsparcia. W większej części przypadków, aby uzyskać dofinansowanie, należy mieć określone w konkretnym przedziale zarobki lub należeć do konkretnej grupy na przykład społecznej. W przypadku ulg podatkowych, także należy spełniać konkretne kryteria. W przypadku ulgi termomodernizacyjnej można skorzystać z wymiany starego źródła energetycznego na nowe i bardziej ekologiczne, a jednak nie każdy potrzebuje takiego wsparcia i też nie każdy ma co wymienić. Niewątpliwie wiele grup i osób na tych zasadach traci i nie uzyskuje szansy na dofinansowanie na przykład w zakupie paneli fotowoltaicznych.

Kredyt na fotowoltaikę i eko raty dostępne dla każdego

Idealnym rozwiązaniem okazują się inne formy wsparcia czyli kredyt, pożyczka lub eko raty. Jest to wsparcie niemal dla każdego, zazwyczaj jedynymi niezbędnymi elementami zakwalifikowania się jest posiadanie dokumentu tożsamości oraz stałego źródła dochodu.

Dla osób, które nie chcą z różnych względów brać kredytu, dobrą opcją są eko raty, które można otrzymać w szybszy sposób i bez zbędnych formalności. Eko raty są opcją do wyboru podczas zakupu w sklepie z wybranym sprzętem i oznaczeniem danego banku, w którym wyrażamy chęć skorzystania z rat.

Kredyty oferowane przez banki są już nawet specjalnie dedykowane branży fotowoltaicznej. Ma to na celu wsparcie tematu ekologii i jego rozwoju, ale i pomoc ludziom chcących świadomie zmieniać źródło pozyskiwania energii. Kredyty fotowoltaiczne oferuje między innymi bank Santander w ofercie “SolarLease” oraz BNP Paribas w ofercie “Zielona Energia” czy kredyt ratalny finansujący zmiany energetyczne.

Istotne terminy w przypadku kredytu

W przypadku kredytu warto znać podstawowe terminy, aby móc sprawnie posługiwać się w ofercie i wybrać najbardziej korzystną finansowo dla siebie i swojej sytuacji.

Kredyt na fotowoltaikę

W przypadku inwestycji w fotowoltaikę największym powodzeniem cieszą się kredyty gotówkowe, także ze względu na fakt, że fotowoltaika obecnie jednym z najbardziej opłacalnych źródeł energii, a więc koszty są niskie. Za jakiś czas, zwłaszcza przy wyczerpaniu surowców naturalnych, ceny paneli słonecznych będą wzrastały, ponieważ będzie to jedno z lepszych, wydajnych i najbardziej opłacalnych dla użytkownika źródeł energetycznych, a więc i ceny pójdą w górę.

BNP Paribas - Bankiem zielonych zmian

SANTANDER Consumer Bank - SolarLease

SKOK CHMIELEWSKIEGO

SMARTNEY = smart, smiley i money

Pozostałe Artykuły

Promowany Panel Fotowoltaiczny

710W Mysolar HJT Half-cut, bifacial, glass-glass.