fbpx
loader
Kredyt na fotowoltaikę

Ekokredyty, ekopożyczki, eko raty - kredyt i raty na fotowoltaikę

Istnieje wiele form wsparcia finansowego, oferowanego w ramach programów dedykowanych czy po prostu przez konkretne instytucje. Często jednak barierą okazują się warunki jakie należy spełniać chcąc skorzystać z danego wsparcia. W większej części przypadków, aby uzyskać dofinansowanie, należy mieć określone w konkretnym przedziale zarobki lub należeć do konkretnej grupy na przykład społecznej. W przypadku ulg podatkowych, także należy spełniać konkretne kryteria. W przypadku ulgi termomodernizacyjnej można skorzystać z wymiany starego źródła energetycznego na nowe i bardziej ekologiczne, a jednak nie każdy potrzebuje takiego wsparcia i też nie każdy ma co wymienić. Niewątpliwie wiele grup i osób na tych zasadach traci i nie uzyskuje szansy na dofinansowanie na przykład w zakupie paneli fotowoltaicznych.

Kredyt na fotowoltaikę i eko raty dostępne dla każdego

Idealnym rozwiązaniem okazują się inne formy wsparcia czyli kredyt, pożyczka lub eko raty. Jest to wsparcie niemal dla każdego, zazwyczaj jedynymi niezbędnymi elementami zakwalifikowania się jest posiadanie dokumentu tożsamości oraz stałego źródła dochodu.

Dla osób, które nie chcą z różnych względów brać kredytu, dobrą opcją są eko raty, które można otrzymać w szybszy sposób i bez zbędnych formalności. Eko raty są opcją do wyboru podczas zakupu w sklepie z wybranym sprzętem i oznaczeniem danego banku, w którym wyrażamy chęć skorzystania z rat.

Kredyty oferowane przez banki są już nawet specjalnie dedykowane branży fotowoltaicznej. Ma to na celu wsparcie tematu ekologii i jego rozwoju, ale i pomoc ludziom chcących świadomie zmieniać źródło pozyskiwania energii. Kredyty fotowoltaiczne oferuje między innymi bank Santander w ofercie “SolarLease” oraz BNP Paribas w ofercie “Zielona Energia” czy kredyt ratalny finansujący zmiany energetyczne.

Istotne terminy w przypadku kredytu

W przypadku kredytu warto znać podstawowe terminy, aby móc sprawnie posługiwać się w ofercie i wybrać najbardziej korzystną finansowo dla siebie i swojej sytuacji.

  • RRSO jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, wykazuje całkowity koszt kredytu jaki ponosi klient, w formie procentowej.
  • Karencja kredytu lub inaczej karencja spłaty kredytu, najprościej ujmując jest to czasowe zawieszenie (odroczenie) kredytu czyli okres czasu, podczas którego osoba biorąca kredyt spłaca jedynie odsetki od zapożyczonej kwoty. Spowodowane jest to negatywną zmianą w przepływie finansowym kredytobiorcy przez co nie jest w stanie chwilowo spłacać kredytu w całkowitej wyznaczonej wcześniej kwocie miesięcznej. Każdy bank w konkretnej ofercie zaznacza, czy dana oferta posiada możliwość karencji i jeśli tak to ile ona wynosi.
  • Odsetki kredytu lub inaczej oprocentowanie kredytu jest to podstawowy inaczej główny koszt kredytu. Odsetki i ich wysokość zależne są od oprocentowania jakie oferuje bank.
  • Prowizja od kredytu jest to opłata zazwyczaj jednorazowa, chociaż bywa także rozkładana na raty, jaką pobierają banki za udzielenie kredytu. Wysokość prowizji oczywiście także zależy od banku, ale także od wysokości kredytu, im jest on wyższy tym zazwyczaj wyższa prowizję ustala bank.
  • Kredyt gotówkowy można otrzymać dużo szybciej, aniżeli kredyt hipoteczny, zwłaszcza gdy składamy wniosek online. Kredyt gotówkowy zawiera zdecydowanie mniej opłat tak zwanych okołokredytowych, aniżeli kredyt hipoteczny. Często także w przypadku większych kwot, niezbędne są zabezpieczenia kredytu, na wypadek jakbyśmy nie wywiązali się z umowy. Kredyt gotówkowy zazwyczaj jednak otrzymuje się na krótszy okres czasu, ponieważ maksymalne kwoty kredytu są dużo mniejsze, aniżeli w przypadku kredytu hipotecznego.
  • Kredyt hipoteczny dotyczy zazwyczaj zakupu lub modernizacji konkretnej nieruchomości (na przykład większe zmiany w pozyskiwaniu energii i termomodernizacja). W przypadku kredytu hipotecznego kwoty są zawyczaj o wiele wyższe i mogą być rozłożone na większy okres czasu, aniżeli w kredycie gotówkowym. Nie są także w tym przypadku zazwyczaj potrzebne zabezpieczenia kredytu jakie musimy przedstawić, ponieważ zabezpieczeniem jest właśnie ta konkretna nieruchomość, którą bank może zająć, gdy nie wywiążemy się z umowy kredytu. Formalności związane z otrzymaniem kredytu hipotecznego są dużo dłuższe i czasochłonne.

Kredyt na fotowoltaikę

W przypadku inwestycji w fotowoltaikę największym powodzeniem cieszą się kredyty gotówkowe, także ze względu na fakt, że fotowoltaika obecnie jednym z najbardziej opłacalnych źródeł energii, a więc koszty są niskie. Za jakiś czas, zwłaszcza przy wyczerpaniu surowców naturalnych, ceny paneli słonecznych będą wzrastały, ponieważ będzie to jedno z lepszych, wydajnych i najbardziej opłacalnych dla użytkownika źródeł energetycznych, a więc i ceny pójdą w górę.

BNP Paribas - Bankiem zielonych zmian

SANTANDER Consumer Bank - SolarLease

SKOK CHMIELEWSKIEGO

SMARTNEY = smart, smiley i money