E-prąd – Twój Doradca Fotowoltaiczny

Ampio smart home

ampio smart home

Ampio smart home

Firma tworząca markę Ampio istnieje na rynku już od 1997 roku, a swoją siedzibę posiada w Szczecinie. Od początku założenia, firma specjalizowała się głównie w branży motoryzacyjnej, a konkretniej w tworzeniu alarmów samochodowych. Ze względu na spore doświadczenie i wiedzę w temacie automatyki ze swoją precyzją i rozwojem stała się niemal ekspertem w produkcji alarmów samochodowych. Swoją działalność rozwijała wraz z postępem technologicznym przez produkcję coraz nowszych sprzętów. A były one używane między innymi w PKP czy Stoczni Szczecińskiej.

Chociaż realne wdrożenie pracy nad systemem smart home nastąpiło w 2007 roku to wstępne działania i plany powstawały już około 20 lat temu czyli w 2000 roku. Od 14 lat marka Ampio jest ulepszana i udoskonalana wraz w najnowszymi możliwościami i technologiami. Ich celem jest możliwość zadowolenia każdego i zaoferowania jak największego wachlarza rozwiązań i funkcji.

Profesjonalny smart home dla każdego

Zdecydowanie dużą zaletą Ampio Smart Home jest możliwość stałej modyfikacji systemu. Marka Ampio stara się, aby ceny wdrożenia w nasze życie systemu inteligentnego domu były przystępne dla każdego, a jeśli nadal nie jesteśmy sobie w stanie na taki krok pozwolić, idealnym rozwiązaniem jest zacząć od podstawowego systemu i sprawdzić wówczas czy nam to odpowiada. Wraz z upływem czasu możemy rozbudowywać nasz inteligentny dom inwestując w zaawansowane funkcje i modyfikację systemu. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla początkujących i niezamożnych, ale także dla osób które nie do końca są przekonane do tego typu rozwiązań i wahają się nad droższą inwestycją.

Marka Ampio tworzy precyzyjne i dopracowane urządzenia składające się z najlepszej jakości elementów. Duże doświadczenie i wyspecjalizowanie w branży motoryzacyjnej oraz w sprzedaży urządzeń elektronicznych pozwala na staranny dobór najlepszej jakości podzespołów i zapewnienie sprawności działania systemu.

Niewątpliwie ogromną rolę odgrywa oprogramowanie i prawidłowo działające połączenia pomiędzy urządzeniami co zapewnia sprawne i niezawodne działanie całego systemu. Do dobrej sprawności systemu, firma wykorzystuje sieć CAN (Controller Area Network). Czyli magistralę komunikacyjną wykorzystywaną głównie w przemyśle samochodowym. Służy ona do tworzenia systemów ABS, sterowania pojazdem czy tworzenia alarmów, ale także swoją popularność zdobywa w budownictwie. Dla wyjaśnienia, magistrala komunikacyjna to najprościej ujmując, zespół linii i układów, które zajmują się przenoszeniem sygnałów połączonych ze sobą urządzeń w systemach mikroprocesowych. Ze względu na długoletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej firma potrafi najskuteczniej wykorzystać sieć CAD w taki sposób, aby ta funkcjonowała na najwyższym poziomie.  Sieć CAD wykorzystywana jest oczywiście do sprawnego działania systemu smart home tak, aby jednym kliknięciem można było sterować szeregiem połączonych ze sobą urządzeń i pod tym względem także jest niezawodna. Sterowanie funkcjami może odbywać się w domu jak i poza nim co zdecydowanie ułatwia korzystanie z systemu smart home.

Profesjonalizm i dopasowanie

Szerokie spektrum działania firmy pozwala na indywidualne dobranie odpowiednich dla każdego sprzętów i funkcji. Pracując przy systemach motoryzacji, tworząc urządzenia pomiarowe stosowane w przemyśle czy medycynie, można śmiało przyznać, że zakres działalności jest poparty znajomością nie tylko systemów smart home, a poprzez wzajemne porównanie można ocenić jakie ustawienia i działania dadzą najlepsze efekty.

W systemach smart home duże wątpliwości i kontrowersje wzbudza możliwość zakłóceń oraz działalności hakerów. Łączenie systemu poprzez sieci radiowe bywa zakłócane, a obsługa i zarządzanie systemem inteligentnego domu narażone jest na działalność osób niepożądanych. Firma Ampio dzięki dużemu doświadczeniu w branży, na bieżąco wyłapuje powstałe problemy. A do tego, stawia na stabilną i pewną komunikację przy pomocy przewodu.

Profesjonalne działanie na najwyższym poziomie odbywa się dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowników. W tym gronie są między innymi elektrycy, automatycy czy programiści, którzy wyróżniają się nie tyko szerokim zakresem posiadanej wiedzy. Cechuje ich także długoletnie doświadczenie i precyzja, co pozwala rozwiązywać każde najmniejsze niedociągnięcie i stale udoskonalać system.

Możliwości Ampio Smart Home

Sterowanie i zarządzanie inteligentnym domem może odbywać się z poziomu smartfona lub z panelu dotykowego montowanego na przykład na ścianie. Nowoczesne szklane panele sensorowe są zaprojektowane w przejrzysty dla użytkownika sposób. A naniesione ikony obrazują daną czynność co zdecydowanie ułatwia korzystanie z systemu smart.

Wyposażenie systemu w moduły przekaźnikowe pozwala za pomocą jednego kliknięcia zmienić atmosferę i klimat danego miejsca i dopasować do odpowiednich dla nas aktualnie warunków. Dla przykładu, gdy po zakończeniu pracy chcemy się zrelaksować, jedno kliknięcie może nam pomóc. Sprawi ono, że zasłonią się automatyczne rolety, zmieni natężenie światła i temperatura w pomieszczeniu, a telewizor włączy ulubiony kanał lub muzykę. Jest to tylko przykład z szerokiego spektrum opcji jakie zapewnia Ampio Smart Home. Jednak wyraźnie obrazuje on w jaki sposób odbywa się oszczędność w naszym domu. Szybko i sprawnie dopasowujemy pomieszczenie do naszych aktualnych preferencji i zmieniamy działanie urządzeń lub ich natężenie. Na przykład zmniejszenie natężenia oświetlenia, o czym często zapominamy czy zmniejszenie temperatury w sypialni, gdy grzejemy się już pod kołdrą.

Bardzo przydatną funkcją są automatyczne ustawienia, które będą powtarzały się cyklicznie w odpowiednich sytuacjach. Oczywiście po wcześniejszym zaprogramowaniu ich według naszych potrzeb. Dobrym przykładem jest automatyczne włączanie alarmu po wyjściu z domu, gdzie zawsze musieliśmy robić to rutynowo samodzielnie. Sterowanie temperaturą w domu natomiast, prowadzi do sporych oszczędności i możemy ją podwyższyć dopiero przed naszym powrotem do domu.

Bezpieczeństwo i szybkość działania

Niewątpliwie dużą zaletą Ampio Smart Home jest zbieranie, kumulowanie i przetwarzanie danych o zużyciu energii elektrycznej. Informacje o ilości zużytej energii są dodatkowo dzielone na poszczególne kategorie i urządzenia ją wykorzystujące w danym okresie czasu. Pozwala to na skrupulatną obserwację, analizę i podjęcie odpowiednich kroków w celu zmniejszenia zużywania nadmiernej ilości energii elektrycznej. Jest to nie tylko oszczędność, ale i ekologia. Ze względu na stale rosnące ceny prądu w Polsce, system smart w naszym domu doskonale będzie współgrał z instalacją fotowoltaiczną co pozwoli na jeszcze większe oszczędności w rachunkach za prąd.

Ampio Smart Home to także zwiększenie bezpieczeństwa zarówno budynku jak i osób w nim przebywających. Odpowiednio szybka automatyczna reakcja na wszelkie odstępstwa od normy takie jak np. wykrycie dymu to nie jedyne zalety inteligentnego domu. Automatyczne włączenie oświetlenia w całym domu dla usprawnienia drogi ewentualnej ewakuacji, wezwanie pomocy i oczywiście poinformowanie o zagrożeniu może uratować nie tylko dom, ale przede wszystkim ludzi. System wykryje nawet drobniejsze usterki taki jak niepożądany wyciek wody czy zbyt długo włączone żelazko. Nowoczesny system alarmowy oraz stała dostępność do kamer znajdujących się na naszej posesji i możliwość monitorowania z poziomu smartfona pozwala na szybkie działanie w przypadku włamania oraz umożliwia także kontrolę rodzicielską.

System wyręczy nas nawet w takich czynnościach jak zasłonięcie żaluzji czy rolet antywłamaniowych. Może nawet zamknąć za nas okno, kiedy gwałtownie na niekorzyść zmieni się pogoda.

Numer jeden - Ampio

Decydując się na instalację systemu smart home w naszym domu warto wybrać doświadczoną firmę bazującą na najnowocześniejszych technologiach. Tak, aby potrafiła ona eliminować możliwości wystąpienia zakłóceń działania już na samym początku instalacji. Wszelkie szczegółowe informacje z dokładnie wyodrębnionym zakresem opcji, funkcji i możliwości znajdują się na stronie internetowej www.ampio.pl. Przed inwestycją w inteligentny dom warto także zainteresować się tematem fotowoltaiki. Najlepiej skorzystać z profesjonalnego doradztwa energetycznego, co pozwoli na jeszcze większe oszczędności i racjonalne gospodarowanie energią.