E-prąd – Twój Doradca Fotowoltaiczny

Coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa niewątpliwie korzystnie wpływa na rozwój bardziej ekologicznych rozwiązań w poszczególnych sektorach gospodarki. Sektor energetyczny ma zdecydowanie duży wpływ na zanieczyszczenia jakie emitowane są do atmosfery, głównie przez masową i konieczną produkcję energii do zaspokojenia codziennego funkcjonowania. Zwiększenie świadomości ludzi na temat zmian jakich mogą dokonać, aby cieszyć się nie tylko ekologicznym źródłem pozyskiwania energii, ale także, aby zabezpieczyć energetycznie swoją przyszłość i wpłynąć na swoje oszczędności, pozwala na rozwój odnawialnych źródeł energii, w tym rynku fotowoltaicznego. Wraz z dynamicznym rozwojem fotowoltaiki, zainteresowanie tym sposobem pozyskiwania energii wzrasta, a sporo banków, firm pożyczkowych czy spółdzielni kredytowych przygotowuje specjalne oferty dedykowane i dostosowane do możliwości wykorzystania ich na zmianę źródła energii na przykład w swoim domu, firmie czy gospodarstwie.

Co to jest SKOK Chmielewskiego?

Jedną z takich placówek jest SKOK Chmielewskiego. Jest to Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa im. Z. Chmielewskiego, która rozpoczęła swoją działalność w Polsce w roku 1994. Aktualnie ma w posiadaniu 96 oddziałów. SKOK im. Z. Chmielewskiego istnieje na rynku od lat, a klienci wielokrotnie powracają po latach, wnioskując o kolejną pożyczkę, jeśli mają taką potrzebę i są naprawdę zadowoleni. Sam fakt ponownego korzystania z tego samego miejsca w przypadku zaciągania pożyczki, świadczy o tym, że SKOK Chmielewskiego jest godny zaufania i polecenia.

Rodzaje pożyczek

W SKOKu Chmielewskiego wybór pożyczek jest spory, natomiast można wyróżnić dwie intratne propozycje kredytów, z których możemy skorzystać decydując się na inwestycję w fotowoltaikę. Jednym z nich jest oferta, gdzie maksymalna kwota pożyczki wynosi 100 000 zł, przy czym maksymalny okres kredytowanie wynosi do 120 miesięcy czyli 10 lat. Jest to opcja dla większych inwestycji fotowoltaicznych lub opcja, gdy dopiero remontujemy nasz dom lub dokonujemy modernizacji i wliczamy w ten koszt instalację lub rozbudowę już istniejącej instalacji fotowoltaicznej między inne inwestycje.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki:

Dla zachowania przejrzystości i warto zainspirować się realnym przykładem pożyczki SKOK Chmielewskiego. Dla przykładu, całkowita kwota pożyczki wynosi 61 300 zł, umowa pożyczki z oprocentowaniem zmiennym rocznym 7,20%, zawarta dnia 14.01.2021 r. na okres trwania 105 miesięcy, prowizją od kwoty pożyczki w wysokości 10 421 zł (tj. 17%), opłatą przygotowawczą w wysokości 200 zł, , RRSO WYNOSI 12,95%, całkowita kwota do zapłaty wynosi 93 421,11 zł, całkowity koszt pożyczki wynosi 32 121,11 zł (w tym kwota odsetek:21 500,11 zł), a kwota raty miesięcznej wynosi 788,57 zł.

Kolejną ciekawą opcją jest pożyczka o maksymalnej kwocie 30 000 zł, gdzie okres kredytowania wynosi 48 miesięcy. Jest to opcja bardziej pożądana w przypadku chęci inwestycji w fotowoltaikę osobistą, to znaczy indywidualną dla swojego pojedynczego gospodarstwa domowego. Średnie kwoty za taką instalację mieszczą się w granicach 15 – 20 tysięcy złotych za instalację o mocy około 4 kW.

Przykład reprezentatywny dla pożyczki:

Dla przykładu, całkowita kwota pożyczki wynosi 5 000 zł, umowa zostaje zawarta w dniu 18.01.2021 r. na okres 30 miesięcy z oprocentowaniem zmiennym rocznym 7,20%, prowizją od kwoty pożyczki w wysokości 500 zł (tj. 10%), opłatą przygotowawczą w wysokości 30 zł. RRSO wówczas wynosi 17,70%, całkowita kwota do zapłaty wynosi 6 007,54 zł, całkowity koszt pożyczki wynosi 1007,54 zł (w tym kwota odsetek 477,54 zł), a kwota raty miesięcznej wynosi 182,58 zł.

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny|SKOK Chmielewskiego

Niezbędne dokumenty

Starając się o kredyt, należy pamiętać nie tylko o poprawnym złożeniu wniosku, ale także o pełnej wymaganej dokumentacji. Jest to o tyle istotne, że bez kompletu wymaganych dokumentów, wniosek nie zostanie przyjęty poprawnie i proces uzyskiwania środków finansowych będzie opóźniony. Cały szczegółowy wykaz niezbędnych dokumentów możemy znaleźć na stronie internetowej www.skokchmielewskiego.pl. Przede wszystkim potrzebujemy oczywiście dowodu osobistego jako dokument potwierdzający naszą tożsamość, umowy o pracę – zaświadczenia o wysokości dochodów lub wyciąg z rachunku bankowego z wpływem wynagrodzenia za okres ostatnich 3 miesięcy, emerytura lub świadczenie przedemerytalne lub wyciąg z konta bankowego także za okres ostatnich 3 miesięcy, renta – decyzja o przyznaniu świadczenia rentowego, gospodarstwo rolne – dokumenty ustalane indywidualnie z klientem, umowa kontraktowa lub wyciąg z konta (ustalenia indywidualne), wynajem lokali – dokumenty ustalane indywidualnie z klientem, produkcja rolna – dokumenty ustalane indywidualnie z klientem, w przypadku osoby duchownej  niezbędne będzie zaświadczenie o zatrudnieniu lub wyciąg z konta bankowego.

Wniosek online

Czy warto?

Kredyt SKOK Chmielewskiego to intratna propozycja charakteryzująca się indywidualnym podejściem do klienta, co pozwala na udogodnienia i dopasowaniu się do klienta co zdecydowanie ma wpływ na komfort spłaty kredytu. Plusem jest także szybki proces udzielania pożyczek, bez zbędnych formalności i straconego czasu. Przejrzyste i jasne zasady udzielania pożyczek oraz wybór różnorodnych pożyczek także zachęcają do skorzystania z oferty prezentowanej przez SKOK Chmielewskiego.

Jesteś zdecydowany na kredyt?

Teraz czas dowiedzieć się, jakiej instalacji potrzebujesz. Napisz do nas.