E-prąd – Twój Doradca Fotowoltaiczny

Zapisz się do newslettera

BNP Paribas tworzy oferty wsparcia rozwoju odnawialnych źródeł energii w tym oczywiście fotowoltaiki, jednocześnie czynnie wspierając klientów w transformacji energetycznej. Podążając za ekologią bank oferuje dogodne dla każdego warunki pożyczek, ale i eko raty. Oferowane przez bank ekokredyty dedykowane są realizacji inwestycji w odnawialne źródła energii, co zdecydowanie przyczynia się do rozwoju tych źródeł z dużym naciskiem na rozwój fotowoltaiki. Fotowoltaika cieszy się popularnością głównie ze względu na jej dostępność i szeroki zakres możliwości montażowych oraz łatwość instalacji i duże korzyści. Panele słoneczne można zauważyć już nie tylko na dachach domów jednorodzinnych, ale i na budynkach firm, w rolnictwie, na wodzie, wielkich polach, w przypadku komunikacji publicznej jak i prywatnej czy na budynkach bloków wielorodzinnych i balkonach.

Kredyty na realizację ekologicznych rozwiązań i inwestycję w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne i dostępne. Tak zwane ekokredyty czy ekopożyczki są doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób prywatnie oraz dla firm. Dzięki temu nie tylko bierzemy czynny udział w ekologicznym życiu, ale i dostajemy możliwość inwestycji w naszą lepszą, bezpieczną i oszczędną przyszłość.

Weź kredyt bezpiecznieZapoznaj się z naszym wpisem na temat kredytu na fotowoltaikę, poznaj obowiązujące terminy i poczuj się pewnie podpisując umowę kredytową.Przeczytaj teraz

Kredyt ratalny BNP

Ciekawą dla wielu propozycją jest na pewno opcja zakupów na raty. BNP Paribas posiada  ofertę kredytu ratalnego na finansowanie projektów energetycznych, który wspiera odnawialne źródła energii. RRSO kredytu na panele fotowoltaiczne wynosi 6,87%. Kwota kredytu ratalnego wynosi aż do 80 000 zł. Decyzję o przyznanym nam kredycie ratalnym otrzymujemy dość szybko, bo w średnio 15 minut od złożenia wniosku. Warto pamiętać o załączeniu niezbędnych dokumentów do składanego wniosku, aby nie opóźniać procesu decyzyjnego. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące niezbędnych dokumentów jakie należy załączyć do wniosku znajdują się na stronie internetowej www.bnpparibas.pl. Elektroniczny proces zawarcia umowy w przypadku kredytu jest bardzo sprawną i szybką procedurą dzięki czemu unikniemy kolejek i długotrwałego załatwiania dokumentacji oraz długiego oczekiwania na decyzję co opóźnia nasza inwestycję. Okres kredytowania wynosi w tym przypadku do 12 lat.

Co finansuje kredyt ratalny?

W ramach kredytu ratalnego masz wachlarz możliwości jeśli chodzi o finansowane instalacje i produkty i nie dotyczą one tylko fotowoltaki. Jeśli chodzi o same instalacje fotowoltaiczne to finansowanie w tym przypadku obejmuje instalacje do mocy 10 kW. Finansowane są także pompy ciepła (idealne połączenie z fotowoltaiką, do wytwarzania ciepła), rekuperatory, kolektory słoneczne, solarne podgrzewacze wody, kotły na biomasę, elektrownie przydomowe wiatrowe oraz inne towary wykorzystywane do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Jak uzyskać kredyt ratalny na OZE?

W przypadku banku BNP Paribas uzyskanie kredytu ratalnego jest naprawdę proste i szybkie. Pierwszym krokiem jest wybranie przez Ciebie sklepu, który jak najbardziej Ci odpowiada oraz produktów jakie spełniają Twoje oczekiwania. Jedynie sklep musi posiadać informację o możliwości oferty kredytu ratalnego w Banku BNP Paribas. Następnie możesz już przystąpić do złożenia wniosku wraz z wymaganymi dokumentami. Potrzebujesz jedynie dokumentu tożsamości czyli dowodu osobistego oraz zaświadczenia o swoich realnych dochodach. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, przystąpisz do podpisania umowy kredytowej i będziesz mógł odebrać złożone wcześniej zamówienie w sklepie i przystąpić do montażu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, możesz w każdej chwili skontaktować się z bankiem, a uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Wszelkie informacje kontaktowe oraz pełen szczegółowy wykaz dokumentów dotyczących kredytu znajdują się na stronie internetowej www.bnpparibas.pl.

Poniżej znajduje się tabela oprocentowania opłat i prowizji kredytu ratalnego BNP Paribas, gdzie przejrzyście są przedstawione wszelkie interesujące informacje.

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | BNP Paribas – Bankiem zielonych zmian
źródło: www.bnpparibas.pl

Ekokredyt “Zielona Energia”

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | BNP Paribas – Bankiem zielonych zmian

Co obejmuje ekokredyt “Zielona Energia”?

Ekokredyt inwestycyjny “Zielona Energia” oferowany przez BNP Paribas jest propozycją dla osób lub firm prowadzących swoją działalność gospodarczą lub dopiero planujących jej założenie. Działalność gospodarcza powinna wówczas obejmować zakres wytwarzania energii, która pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Osoba wyrażająca chęć uzyskania kredytu powinna wówczas przedstawić dokument potwierdzający autentyczność swojej działalności czyli promesę koncesji na wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł, która wydana została przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Kredyt zadedykowany  jest specjalnie na finansowanie ekologicznych rozwiązań takich jak instalacja fotowoltaiczna, budowa elektrowni wiatrowych czy wodnych, a także specjalistyczna instalacja służąca do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej z biogazu lub z biomasy.

Wniosek online

Wniosek o pożyczkę na fotowoltaikę w BNP ParibasWyślij wniosek

Dlaczego warto?

Ekokredyt BNP Paribas jest niewątpliwie atrakcyjną propozycją dla firm, zwłaszcza w dobie osłabienia gospodarki spowodowanego pandemią. Jest to szansa nie tylko na wzmocnienie swojej firmy, ale i przede wszystkim na jej rozwój. Wraz z rozwojem technologicznym branże energetyczne powinny stale poszerzać swoją działalność o coraz nowsze sprzęty i materiały co wiąże się z dodatkowymi i niestety nie małymi kosztami. Nie ma jednak lepszej inwestycji, niż inwestycja w rozwój swój i swojej firmy, ponieważ jest to trwała inwestycja, która w przyszłości przyniesie zyski.

Kredyt Zielona Energia posiada wiele gruntownych zalet takich jak między innymi bardzo atrakcyjne oprocentowanie czy dogodne formy zabezpieczeń czy możliwość refinansowanie wcześniejszych nakładów lub finansowania akwizycji odnawialnych źródeł energii.

Niewątpliwie sporą zaletą są także indywidualnie ustalane zasady spłaty kredytu dla każdego klienta co zdecydowanie zwiększa komfort i spokój ducha. Sporządzenie osobistego harmonogramu spłaty zdecydowanie zwiększa zainteresowanie ekopożyczką, a więc to nie Ty dostosowujesz się do kredytu, a kredyt do Ciebie.

Kolejną zaletą jest dość długi okres kredytowania, ponieważ wynosi on aż 15 lat. Rozkładając raty na tak długi okres czasu, kredyt Zielona Energia nie będzie na co dzień tak odczuwalny jak w przypadku pożyczek z krótkim okresem kredytowania.

Kolejną dość istotną i zachęcającą zaletą jest możliwość karencji kredytu, która w tym przypadku wynosi nawet do 2 lat. W przypadku przejściowych kłopotów rzutujących na terminowe regulowanie rat kredytu, kredytobiorca ma możliwość zawieszenia spłaty.

Istotna jest także waluta kredytu. W przypadku ekokredytu BNP “Zielona Energia” mamy możliwość wyboru waluty i oczywiście standardową opcją jest PLN, jednak istnieje możliwość w sytuacjach odpowiednio uzasadnionych otrzymanie kredytu w EUR lub USD. W przypadku jakichkolwiek pytań czy niejasności warto skonsultować się bezpośrednio z bankiem, gdzie doradca odpowie na pytania i pomoże we wszelkich procedurach.

Nie możesz wziąć kredytu w banku?Dowiedz się, jakie są inne możliwości finansowania fotowoltaiki.Przeczytaj teraz

Jesteś zdecydowany na kredyt?

Teraz czas dowiedzieć się, jakiej instalacji potrzebujesz. Napisz do nas.