E-prąd – Twój Doradca Fotowoltaiczny

Zapisz się do newslettera

Rynek fotowoltaiczny to dość istotny obszar inwestycji w energetyce odnawialnej, głównie ze względu na swój dynamiczny rozwój i szerokie możliwości. Do rozwoju fotowoltaicznego zachęca także Santander Consumer Bank. Pożyczka instalacji fotowoltaicznych to atrakcyjna i przez to zachęcająca oferta dla osób panujących inwestycję w fotowoltaikę.

Weź kredyt bezpiecznieZapoznaj się z naszym wpisem na temat kredytu na fotowoltaikę, poznaj obowiązujące terminy i poczuj się pewnie podpisując umowę kredytową.Przeczytaj teraz

Santander SolarLease

Santander oferuje pożyczkę o nazwie SolarLease, dedykowaną instalacjom fotowoltaicznym i wykorzystaniu promieni słonecznych do produkcji energii. Santander Leasing wspiera ekologiczne inwestycje i rozwiązania oraz w oparciu o aspekt ekologiczny i rozwój fotowoltaiki, pomaga obniżyć koszty za energię w firmie czy gospodarstwie, nowoczesnym finansowaniem instalacji fotowoltaicznych.

Pomoc finansowa dla przedsiębiorców fotowoltaicznych

Eko Santander od lutego 2020 r. oferuje bardzo atrakcyjną pożyczkę lub leasing dedykowany przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą czy rolniczą niezależnie od montażu instalacji fotowoltaicznej. W tym przypadku udział własny wynosi od 10% wartości całej instalacji fotowoltaicznej, podczas gdy okres finansowania znajduje się w przedziale od 12 miesięcy do 72 miesięcy. Jeśli chodzi o przedmiot finansowania to są to instalacje fotowoltaiczne o mocy od 10 kW do 50 kW. Całkowita ich wartość wówczas wynosić powinna od 15 do 300 tysięcy złotych netto.

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | SANTANDER Consumer Bank – SolarLease

Czy warto?

Skorzystanie z oferty pożyczkowej Santader SolarLease, prowadzi do zmniejszenia obciążenia podatkowego i zaoszczędzenia na rachunkach za prąd, co przy stale rosnących cenach za energię zdecydowanie zachęca do inwestycji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy niejasności możesz także liczyć na pomoc doradcy, który będzie dostępny online i w każdym momencie możesz z jego pomocą rozwiać wszelkie niejasności, ale także pomoże Ci on przy wyborze odpowiedniego wariantu oferty pożyczkowej dla Ciebie oraz wyręczy Cię w podpisaniu umowy w wybranej przez Ciebie firmie montażowej. Istotnym także jest fakt, iż rata leasingowa stanowi koszt uzyskania przychodu.

Jak złożyć wniosek?

W obecnych czasach składanie wniosków przez internet przybrało bardziej oczywiste oblicze i nawet osoby starsze nie mające na co dzień styczności z komputerem, przekonują się do tej formy składania dokumentów. Wniosek w Santander możesz złożyć elektronicznie poprzez skorzystanie ze strony internetowej www.santander.pl.

W celu uzyskania więcej informacji oraz chęci uzyskania pożyczki należy wejść na stronę internetową: www.santander.pl/santander-leasing/pozyczka/pozyczka-na-instalacje-fotowoltaiczne, gdzie znajdują się niezbędne informacje dotyczące pożyczki oraz można stamtąd bezpośrednio nawiązać kontakt z doradcą, który udzieli wszystkich niezbędnych dla nas informacji i pokieruje nas odpowiednio w dalszych krokach. Doradcy banku odpowiedzą na pytania i pomogą wybrać odpowiedni wariant oferty indywidualnie dla nas. W związku z tym, bez obaw i komplikacji można skorzystać z oferty pożyczkowej w sposób uproszczony. Jeśli natomiast wolisz, możesz także skontaktować się telefonicznie z doradcą, który udzieli wszystkich niezbędnych odpowiedzi na nurtujące pytania i pokieruje odpowiednio w celu uzyskania pożyczki. Wszystkie dane kontaktowe także znajdują się na stronie internetowej.

Eko raty Santander

Doskonałym i szybkim rozwiązaniem dla osób nie będących zwolennikami kredytów i pożyczek są eko raty oferowane przez Santander Consumer. Z takiej opcji możemy skorzystać chcąc zainwestować w pompę ciepła (energia cieplna) lub panele fotowoltaiczne łącznie z montażem (energia elektryczna). RRSO wynosi wówczas 5,79%. Należy pamiętać, że wytwarzając prąd z paneli fotowoltaicznych, możemy także ogrzewać dom instalując właśnie pompę ciepła. Jest to genialne, ekologiczne i kompleksowe rozwiązanie.

Opłacalna inwestycja

Eko raty to możliwość zakupów z okresem kredytowania aż do 84 miesięcy, a wartość zakupionych towarów może wynosić aż 50 000 zł. W przypadku rat jest to bardzo atrakcyjna propozycja i przynosi wiele korzyści dla osoby chcącej rozpocząć przygodę z zieloną energią. W przypadku zakupów za kwotę do 30 000 zł, istnieje opcja odroczenia pierwszej raty nawet o 3 miesiące. Istnieje także możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków poniesionych na materiały oraz usługi montażowe.

Jak i gdzie kupować na eko raty?

Decydując się na skorzystanie z opcji eko rat, możesz kontaktując się bezpośrednio z bankiem uzyskać wszystkie niezbędne informacje i otrzymać pomoc w realizacji od początku. Możesz także już samodzielnie rozpocząć i wybrać produkty i sklep jaki najbardziej Cię interesuje (musi mieć on oznaczenie Santander Consumer Bank), a następnie skontaktować się z bankiem, aby pełnomocnik przygotował dla Ciebie umowę o kredyt na zakup towarów i usług. Po zweryfikowaniu Twojej osoby i zaakceptowaniu niezbędnych kryteriów nastąpi możliwość zakupu i montażu. Jest to proste i dostępne dla większej ilości osób, aniżeli ogólnorozumiane kredyty. Zakupy online uzyskasz wówczas na e-Raty, gdzie proces zakupów jest podobny, z tym wyjątkiem, że w przypadku e-Rat zakupów dokonujemy online. Wybrane przez nas sklepy powinny zawierać informację z oznaczeniem “e-raty”. Po wybraniu produktów i wyborze formy płatności masz do wyboru opcję “eRaty”, chcąc skorzystać z tej opcji, musisz wówczas wypełnić e-wniosek o kredyt na kupno towarów i usług oraz przestać go do banku. Następnie wybierasz sposób zawarcia umowy kredytowej czy chcesz dokonać tego online czy poprzez kuriera, po czym zostanie wykonana weryfikacja Twoich danych i wiarygodności złożonych dokumentów, jeśli wszystko się zgadza, sklep otrzymuje informację o możliwości wydania Ci zamówionych produktów i po ich odebraniu możesz już przystąpić do montażu i cieszyć się pozytywną zmianą w lepszą i bezpieczną energetycznie przyszłość.

Jakie warunki musisz spełniać?

Jak w przypadku większości rat, eko raty także wymagają pewnych formalności. Wszystkie niezbędne szczegółowe informacje oraz lista opisanych, niezbędnych dokumentów znajduje się na stronie internetowej www.santander.pl w zakładce “Eko Raty”. Do uzyskania możliwości skorzystania z eko rat niezbędny będzie oczywiście dokument potwierdzający naszą tożsamość czyli dowód osobisty, karta pobytu z wydanym zezwoleniem na osiedlenie się, dokument potwierdzający prawo stałego pobytu lub zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu, karta pobytu. Niezbędne jest także oczywiście zaświadczenie o źródle oraz wysokości naszych dochodów, które może być przedstawione w różnych wybranych walutach takich jak PLN, EUR, GBP, USD, CZK oraz CHF. Zaświadczenia takie jak umowa o pracę, emerytura lub renta, działalność gospodarcza, gospodarstwo rolne oraz wszelkie dodatkowe źródła wliczane do dochodu. Istnieje możliwość łączenia poszczególnych źródeł dochodu. W ramach jakichkolwiek wątpliwości i niejasności zawsze możesz skorzystać z infolinii znajdującej się pod numerem telefony 195 00**. Eko raty Santander to naprawdę intratna propozycja, szczególnie dla ludzi, którzy stronią od kredytów i nie lubią szybkie i skutecznie rozwiązania dotyczące zmian.

Nie możesz wziąć kredytu w banku?Dowiedz się, jakie są inne możliwości finansowania fotowoltaiki.Przeczytaj teraz

Jesteś zdecydowany na kredyt?

Teraz czas dowiedzieć się, jakiej instalacji potrzebujesz. Napisz do nas.