E-prąd – Twój Doradca Fotowoltaiczny

Panel fotowoltaiczny RISEN

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | Panel fotowoltaiczny RISEN

Wolisz przeczytać w języku angielskim 

Panel fotowoltaiczny RISEN Sieger RSM120-

Firma RISEN stawia na wysoką jakość wykonania i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W związku z wyborem HJT (hetero-junction) który, łączy w sobie najlepsze cechy krzemu krystalicznego i krzemu amorficznego cienkowarstwowego, wydajność paneli fotowoltaicznych . Panel fotowoltaiczny RISEN charakteryzuje się doskonałą wydajnością przy słabym oświetleniu, niskim współczynnikiem temperaturowym oraz bardzo niską degradacją. Dzięki możliwości dwustronnego generowania energii moduł zapewnia wzrost mocy o 10% -35% w zróżnicowanych środowiskach i ogólny wzrost mocy o 44% w porównaniu ze zwykłymi modułami fotowoltaicznymi. Panel fotowoltaiczny Risen RSM 120 pochodzący z reprezentatywnej serii Sieger przedstawia nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i wydajność w technologii HJT najlepszej technologii ogniw typu N. Zakres mocy 355W-375W i średnie wymiary (1691x 998x 30mm) powodują, że są bardziej dedykowane do projektów mieszkaniowych i małych projektów komercyjnych, ale panele RSM120 sprawdzą się również dla farm słonecznych projektowanych z panelami słonecznymi o wysokości poniżej 1700 mm.

Co wyróżnia panel fotowoltaiczny RISEN RSM120?

Pięć największych światowych producentów fotowoltaiki daje firmie RISEN wiodącą rolę w kreowaniu trendów HJT. Dzięki 30-letniej gwarancji i sprawności heterozłączowej ogniwa słonecznego do ponad 20,5%, RSM120 jest jednym z najlepszych modułów fotowoltaicznych. Najbardziej stabilny współczynnik temperaturowy mocy wynoszący -0,24% powoduje stabilny wzrost wydajności. Używając wafla typu N, brak pokrywy spowodowanej przez parę BO. Straty mocy produkcyjnej wynoszą maksymalnie 2% w pierwszym roku i tylko 0,45% rocznie, co daje fantastyczną wydajność 84,95% mocy wyjściowej po 30 latach. Ten i 85% czynnik bifacjalny zapewnia większy dodatkowy wzrost wydajności z tylnej strony, co jest szczególnie istotne w przypadku przedsiębiorstw na skalę przemysłową i instalacji farm fotowoltaicznych.

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | Panel fotowoltaiczny RISEN

Najważniejsze cechy paneli fotowoltaicznych HJT RISEN RSM120

Sieger RSM120 od producenta RISEN to cienkowarstwowy panel bifacjalny HJT. Ten panel słoneczny ma wszystkie najlepsze rozwiązania technologiczne, w tym doskonałą wydajność w zakresie niskiego natężenia promieniowania, powierzchnię antyrefleksyjną i zapobiegającą zabrudzeniu, aby zminimalizować utratę mocy z brudu i kurzu. Dodatkowo jest kompatybilny z napięciem systemu 1500V, aby zmniejszyć koszt budowy na wat w dużych instalacjach, takich jak farmy słoneczne. Ważnymi właściwościami tego panelu słonecznego są silna mgła solna, amoniak i wdmuchiwany piasek w środowiskach nadmorskich, rolniczych i pustynnych/gorących. 

Firma Risen gwarantuje niezawodność i rygorystyczne gwarancje jakości znacznie wykraczające poza certyfikowane wymagania. Na przykład dwustopniowa inspekcja 100% EL gwarantująca produkt wolny od wad.

Technologie zastosowane w serii RISEN Sieger RSM120

Panele fotowoltaiczne wykonane w technologii Bifacialnej produkują nawet 35% więcej energii. Moduł PV produkuje energie również od dołu wykorzystują ALBEDO. Współczynnik bifacialności ogniw krzemowych Jinergy jest jednym z najwyższych w branży i wynosi aż 85%. 

Glass Glass panele fotowoltaiczne są zamknięte w szczelnej szklanej obudowie. Sprawia, to że gwarancja modułów podwójnie szklanych jest najwyższa w branży i wynosi 30 lat.

Ogniwa Krzemowe typu N HJT. Wyższa moc i mniejsza degradacja, dzięki użyciu najnowszych technologii produkcji paneli fotowoltaicznych. Żywotność i efektywność modułów fotowoltaicznych zwiększona do 30 lat. 

Zwiększona liczba szyn odprowadzających energii usprawnia działanie paneli fotowoltaicznych oraz zmniejsza ich poziom degradacji. Poprzez redukcję napięcia prądu oraz mniejsze zacienienie krzemu w technologii MBB.

Panele Słoneczne wykonane w technologii Half-cut, charakteryzują się większą wytrzymałością, dzięki podziałowi modułu na pół. Dodatkowo zacienie poszczególnych połówek nie wpływa na efektywności całego panelu PV.

Moduł słoneczny przeszedł rygorystyczny test gradowy i wytrzymuje obciążenie śniegiem 5400 Pa i wiatrem 2400 Pa. Technologia HJT zapewnia odporność na efekt bez LID i PID.

Dane techniczne panelu RISEN Sieger RSM 120

Gwarancja na wydajność liniową  

12 lat: gwarancja produktu na materiały i wykonanie

30 lat: liniowa gwarancja na moc wyjściową


E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | Panel fotowoltaiczny RISEN

Parametry elektryczne Bi Chaser G1/120P

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | Panel fotowoltaiczny RISEN

Współczynnik temperaturowy 

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | Panel fotowoltaiczny RISEN

Charakterystyka napięciowo- prądowa

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | Panel fotowoltaiczny RISEN

Parametry mechaniczne

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | Panel fotowoltaiczny RISEN

Ogólna ocena panelu fotowoltaicznego RISEN Sieger RSM120

Moc w ogniwach 120 HJT
9.5/10
Technologia: Half cut, Bicafial, Glass-Glass
9.8/10
Długa gwarancja na wydajność i produkt
9.6/10

W razie jakichkolwiek pytań lub dodatkowych informacji proszę o kontakt

Dominika Skarbek e-mail: d.skarbek@eprad.pl

Sprzedaż i dystrybucja HJT w Polsce i Europie :

Jacek Serwin – j.serwin@eprad.pl – +48 793 416 519