E-prąd – Twój Doradca Fotowoltaiczny

Często zadawane pytania o fotowoltaikę dla firm

Instalacja fotowoltaiczna w firmie

Często zadawane pytania o fotowoltaikę dla firm

Instalacja Fotowoltaiczna wydaje się dużym projektem

Dlaczego właściciele i zarządzający firmami powinni poświęcać czas i pieniądze na energię słoneczną?

Czas to pieniądz, to prawda. A jeśli chodzi o energię, z każdym rokiem czas kosztuje więcej pieniędzy. Stawki za energię elektryczną rosną z roku na rok i nie można przewidzieć jak bardzo wzrosną. Inwestowanie w energię słoneczną chroni, tu i teraz firmę przed wahaniami cen. W zależności od lokalizacji przedsiębiorstwa i rodzaju finansowania system fotowoltaiczny, można zagwarantować w firmie niskie stawki za prąd.

Chociaż poznanie zupełnie nowej formy inwestycji w energię, może wydawać się zniechęcające, Eprąd jako zaufany doradca energetyczny zapewni kompleksową pomoc. Eprad pomógł setkom firm ,organizacji , przedsiębiorstw czy wspólnot przejść na energię słoneczną. Poprowadzimy każdego przez niezbędne kroki, które pozwolą podjąć decyzje biznesowe związaną z energia słoneczna.

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | Często zadawane pytania o fotowoltaikę dla firm

W jaki sposób prowadzenie firmy w oparciu o energię słoneczną może zwiększyć zyski?

Dla każdej firmy znalezienie nowych źródeł pieniężnych, do ponownego zainwestowania w firmę może być trudne. Fotowoltaika oszczędza pieniądze firmy, które w innym przypadku zostałyby wydane na rachunki za media. Korzyści finansowe są niezaprzeczalne. Według ankiety Eprad.pl z 2019 r. 87% respondentów biznesowych podaje oszczędność pieniędzy jako jeden z głównych powodów finansowania projektów słonecznych – a niektórzy przewidują, że zaoszczędzą setki tysięcy złotych (lub więcej) na kosztach energii elektrycznej przez cały okres eksploatacji komercyjnej energii fotowoltaicznej. Oszczędności na rachunkach za prąd to pieniądze, które mają bezpośredni wpływ na wynik finansowy firmy czy gospodarstwa rolnego.

W jaki sposób skupienie się na zrównoważonym rozwoju może pomóc w rozwoju mojej firmy?

Decyzja o przejściu na energię słoneczną, to nie tylko decyzja finansowa. To wybór środowiskowy. Firmy, które koncentrują się na zrównoważonym rozwoju, doświadczają wzrostów rozpoznawalności własnej marki i docierają z tym przekazem do szerokiego grona odbiorców. System paneli fotowoltaicznych w firmie stanowi mocny przekaz ekologiczny dla klientów. Ich relacje i pozytywne konotacje z marką rosną. Często pracownicy bardziej identyfikują się z pracodawcą, wiedząc, że firma, w której pracują, opiera się na czystej energii. Wiele badań wskazuje, że zrównoważony rozwój jest dobry nie tylko dla planety, ale też dla biznesu.

Jeśli energia słoneczna jest taka wspaniała, dlaczego nie wszyscy to robią?

Prawda jest taka, że więcej ludzi korzysta teraz z energii słonecznej niż kiedykolwiek wcześniej.  Amerykańskie firmy z listy Fortune 500 zainstalowały energię słoneczną w prawie 2000 indywidualnych projektów w całych Stanach Zjednoczonych. Największe marki korporacyjne, takie jak Target, Walmart i Apple, instalują energię słoneczną w imponującym tempie, a wpływ tych marek na życie konsumentów oznacza, że więcej ludzi decyduje się na wszelkiego rodzaju czystą energię. Nic nie stoi na przeszkodzie, by również Polskie firmy dołączyły do tego trendu.

Dlaczego firma miałaby teraz przejść na energię słoneczną?

Im dłuższe zwlekanie z inwestycją w fotowoltaikę tym większe realne koszty prowadzenia działalności. Komercyjne koszty wytworzenia energii słonecznej spadły o 58% od 2012 r. Programy takie jak Prosument powoli się wyczerpują a nacisk UE na Polskę w sprawie transformacji energetycznej powoduje wysyp programów wsparcia w OZE.  Tymczasem ceny energii elektrycznej nadal rosną z roku na rok. Im szybciej firma zdecyduje się na energię słoneczną, tym więcej zaoszczędzi.

Energia słoneczna dla nieruchomości komercyjnych.

Duże czy małe zawsze i z pewnością, każda firma może czerpać korzyści z energii słonecznej. Rosnące koszty energii elektrycznej i z reguły duża powierzchnia dachowa zapewniana przez nieruchomości komercyjne sprawiają, że system paneli słonecznych jest rozsądną inwestycją. Niezależnie od tego, czy firma chce zaoszczędzić pieniądze, zmniejszyć swój ślad węglowy, czy zabezpieczyć przyszłe dostawy energii, doradca energetyczny Eprad zapewnia profesjonalne komercyjne instalacje fotowoltaiczne ze sprawdzonymi modułami słonecznymi o wysokiej wydajności (JOLYWOOD i ZNSHINE)

Czy komercyjne panele słoneczne są odpowiednie dla mojej firmy?

Większość energii elektrycznej w lokalu firmy zużywa się w ciągu dnia, dzięki czemu firmy mogą znacznie zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Co więcej, panele słoneczne nie mają ruchomych części, więc bieżące koszty konserwacji są minimalne. Największe korzyści mogą odnieść firmy z dużymi instalacjami fotowoltaicznymi. Instalacja o mocy 50 kWp w ciągu 25 lat przyniesie minimum 500 tyś zł oszczędności. Należy pamiętać jednak, że nawet małe instalacje komercyjne fotowoltaiczne o niższej mocy, będą również przynosić ogromne oszczędności związane z kosztami prądu w firmie.

Oszczędności finansowe

Jednym z najważniejszych powodów podjęcia decyzji o instalacji solarnej są korzyści finansowe. Przy obecnych kosztach instalacji systemu fotowoltaicznego i cenie za energie elektryczną dla firm, energia słoneczna jest 3,5 razy tańsza. W wielu przypadkach biznesowy system PV przyniesie wystarczające korzyści w ciągu kilku miesięcy od sfinansowania nakładów kapitałowych.

Aktualnie biznesowa inwestycja w panele fotowoltaiczne szybko pokryje wydatki, zmniejszy ślad węglowy, a po zakończeniu okresu finansowania, dostarczy znaczną część rozwiązań energetycznych za darmo.

Informacje kontaktowe 

Sprzedaż i dystrybucja komponentów fotowoltaicznych

Sprzedażą i dystrybucją w formułach:

  • EPC — generalny wykonawca inwestycji fotowoltaicznych
  • Dystrybutor w Polsce — sprzedaż paletowa i kontenerowa
  • Broker Fotowoltaiczny- pośrednictwo w zakupie bezpośrednio u producenta

Kontakt

zapytania ogólne

kontakt@eprad.pl

sprzedaż i dystrybucja

Jacek Serwin
e-mail: j.serwin@eprad.pl
tel. 793 416 519

Pozostałe Artykuły

Promowany Panel Fotowoltaiczny

710W Mysolar HJT Half-cut, bifacial, glass-glass.