fbpx
loader

Po pierwsze realna oszczędność zwłaszcza w przypadku firmy i gospodarstw rolnych.

 

Korzystanie z porównywarki cen energii i gazu potrafi wygenerować oszczędności rzędu kilku do kilkudziesięciu tysięcy oszczędności na rachunkach.Nie mniej ważne od ceny są warunki. Korzystając z porównania cen energii elektrycznej i sprzedawców, niejednokrotnie odkrywamy nowe tarfy pasujące lepiej do modelu biznesowego prowadzonej firmy. Brak dodatkowych opłat i całkowicie darmowy proces audytu oraz doradztwa energetycznego na eprad.pl, która porównuje ceny prądu dla biznesu i rolników. Zdalny proces przeprowadzany przez doświadczonych doradców sprawia, że sprawnie i bezpiecznie można porównać ceny prądu oraz zmienić sprzedawcę energii i gazu.

Jakie informacje są potrzebne by skorzystać z porównywarki cen prądu i porównać ceny energii elektrycznej oraz gazu samemu?

 

Oczywiście podstawowa informacja to kto aktualnie jest sprzedawcą energii dla firmy lub gospodarstwa rolnego.
Druga niezbędna sprawa to taryfa z jakiej aktualnie korzystamy i w jakiej się rozliczamy ze sprzedawcą prądu i gazu. 

 • W jaki sposób chcemy się rozliczać ze sprzedawcą energii i jak chcemy płacić rachunki za zakontraktowane media.
 • Jakie mamy aktualne zużycie miesięcznie oraz roczne w firmie lub gospodarstwie.
 • Ile płacimy za kWh.
 • Jaka jest data zakończenia obecnej umowy lub jej okres wypowiedzenia.

Wszystkie powyższe informacje zawarte są na rachunkach za energii i gaz oraz w umowie ze sprzedawcą energii elektrycznej i gazu.

Zmiana sprzedawcy energii a instalacja fotowoltaiczna?

 

Każda firma i gospodarstwo rolne może zmienić i porównać ceny energii, nawet wówczas gdy posiada lub planuje instalację fotowoltaiczną. Warto wziąć jednak pod uwagę klika czynników.
Jak dużą instalację PV planuje zamontować i jakie mamy zużycie energii w ujęciu dobowym, miesięcznym oraz rocznym. Jest to istotne z kilku powodów:

 1. Instalacja fotowoltaiczna, która produkuje tyle samo lub więcej energii niż potrzebujemy w ogólnym rozrachunku, sprawia że cena zakupu energii nie jest dla nas czynnikiem kluczowym. W przypadku dużej nadprodukcji prądu z instalacji słonecznej ważne jest cena po jakiej następuję odkup energii. Wybierając jednocześnie sprzedawcę gazu i prądu cena za gaz może okazać się kluczowa przy porównania cen energii w miksie energetycznym firmy lub gospodarstwa rolnego.
 2. Instalacja fotowoltaiczna produkuje znaczniej mniej energii niż zapotrzebowanie na prąd w firmie. Wówczas cena energii i gazu wymaga porównania w kontekście dobowego zużycia i produkcji energii przez instalację PV. Jeśli zużywamy energię w tym czasie kiedy następuję jego produkcja nie ma znaczenia czy korzystamy z magazynowania energii w programie „Prosument” czy też obligujemy sprzedawcę energii do odkupu nadwyżek. Natomiast jeśli nasze dobowe lub miesięczne zużycie nie pokrywa się z produkcją energii wówczas warto rozważyć wady i zalety Prosumenta vs odkupu energii.
 3. W porównaniu cen prądu i sprzedawcy energii bierzemy pod uwagę czy możliwe jest skorzystanie z programu Prosument. Nie wszyscy sprzedawcy energii dają taka możliwość a co za tym idzie daje to nam ograniczony wybór.
 4. Finansowanie instalacji fotowoltaicznej, cena energii za prąd i gaz często są powiązane. Wybór tego samego sprzedawcy energii, który w dodatku zamontuje i sfinansuje instalację PV, może przynieść wymierne korzyści finansowo – operacyjne.
Porównywarka cen energii oraz doradca energetyczny jakim jest Eprąd ułatwia powyższe wybory i pomaga na każdym etapie procesu zmiany sprzedawcy energii, porównania cen prąd i gaz czy wyboru i montażu instalacji fotowoltaicznej. Specjalizujemy się w biznesowym doradztwie energetycznym dla firm, gospodarstw rolnych oraz wspólnot i zarządcą nieruchomości.

Potrzebujesz doradztwa w zakresie energii? Skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz!

  [group b2b]  [/group]
  [group b2c] [/group]