E-prąd – Twój Doradca Fotowoltaiczny

Dlaczego Warto porównać ceny energii i zmienić sprzedawcę?

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | Dlaczego Warto porównać ceny energii i zmienić sprzedawcę?

Dlaczego warto porównać ceny energii i zmienić sprzedawcę?

Porównanie cen energii i gazu potrafi wygenerować oszczędności rzędu kilku do kilkudziesięciu tysięcy oszczędności na rachunkach. Nie mniej ważne od ceny są warunki. Korzystając z porównania cen energii elektrycznej i sprzedawców, niejednokrotnie odkrywamy nowe tarfy pasujące lepiej do modelu biznesowego prowadzonej firmy. Brak dodatkowych opłat i całkowicie darmowy proces audytu oraz doradztwa energetycznego na eprad.pl, która porównuje ceny prądu dla biznesu i rolników. Natomiast zdalny proces przeprowadzany przez doświadczonych doradców sprawia, że sprawnie i bezpiecznie można porównać ceny prądu oraz zmienić sprzedawcę energii i gazu.

Porównanie cen energii- informacje potrzebne do skorzystania z porównywarki cen energii elektrycznej i gazu?

Oczywiście podstawowa informacja to kto aktualnie jest sprzedawcą energii dla firmy lub gospodarstwa rolnego.
Druga niezbędna sprawa to taryfa z jakiej aktualnie korzystamy i w jakiej się rozliczamy ze sprzedawcą prądu i gazu. 

 • W jaki sposób chcemy się rozliczać ze sprzedawcą energii i jak chcemy płacić rachunki za zakontraktowane media.
 • Jakie mamy aktualne zużycie miesięcznie oraz roczne w firmie lub gospodarstwie.
 • Ile płacimy za kWh.
 • Jaka jest data zakończenia obecnej umowy lub jej okres wypowiedzenia.

Wszystkie powyższe informacje zawarte są na rachunkach za energii i gaz oraz w umowie ze sprzedawcą energii elektrycznej i gazu.

E-prąd - Twój Doradca Fotowoltaiczny | Dlaczego Warto porównać ceny energii i zmienić sprzedawcę?
Źródło: opinieouczelniach.pl

Zmiana sprzedawcy energii i porównanie cen energii- fotowoltaika

Każda firma i gospodarstwo rolne może zmienić i porównać ceny energii, nawet wówczas gdy posiada lub planuje instalację fotowoltaiczną. Z pewnością warto wziąć pod uwagę klika czynników.
Jak dużą instalację fotowoltaiczną planuje zamontować i jakie mamy zużycie energii w ujęciu dobowym, miesięcznym oraz rocznym. Jest to istotne z kilku powodów:

 1. Instalacja fotowoltaiczna, która produkuje tyle samo lub więcej energii niż potrzebujemy w ogólnym rozrachunku, sprawia że cena zakupu energii nie jest dla nas czynnikiem kluczowym. W przypadku dużej nadprodukcji prądu z instalacji słonecznej ważne jest cena po jakiej następuję odkup energii.  Natomiast wybierając jednocześnie sprzedawcę gazu i prądu cena za gaz może okazać się kluczowa przy porównania cen energii. 
 2. Instalacja fotowoltaiczna produkuje znaczniej mniej energii niż zapotrzebowanie na prąd w firmie. Wówczas cena energii i gazu wymaga porównania w kontekście dobowego zużycia i produkcji energii przez instalację fotowoltaiczną. Jeśli zużywamy energię w tym czasie kiedy ją produkujemy nie ma znaczenia czy korzystamy z magazynowania energii czy sprzedajemy nadwyżkę. Natomiast jeśli nasze dobowe lub miesięczne zużycie nie pokrywa się z produkcją energii warto rozważyć wady i zalety Prosumenta vs odkupu energii.
 3. W porównaniu cen prądu i sprzedawcy energii bierzemy pod uwagę czy możliwe jest skorzystanie z programu Prosument. Z pewnością nie wszyscy sprzedawcy energii dają taka możliwość a co za tym idzie daje to nam ograniczony wybór.
 4. Finansowanie instalacji fotowoltaicznej, cena energii za prąd i gaz często są powiązane. Wybór tego samego sprzedawcy energii, który w dodatku zamontuje i sfinansuje instalację PV, może przynieść wymierne korzyści finansowo – operacyjne.
Porównywarka cen energii oraz doradca energetyczny jakim jest Eprąd ułatwia powyższe wybory.  Doradca pomaga na każdym etapie procesu zmiany sprzedawcy energii, porównania cen prąd i gaz czy wyboru i montażu instalacji fotowoltaicznej. Specjalizujemy się w biznesowym doradztwie energetycznym dla firm, gospodarstw rolnych oraz wspólnot i zarządcą nieruchomości.

.

Informacje kontaktowe

Sprzedaż i dystrybucja komponentów fotowoltaicznych 

Sprzedażą i dystrybucją w formułach:

 • EPC — generalny wykonawca inwestycji fotowoltaicznych
 • Dystrybutor w Polsce — sprzedaż paletowa i kontenerowa
 • Broker Fotowoltaiczny- pośrednictwo w zakupie bezpośrednio u producenta

Kontakt

zapytania ogólne

kontakt@eprad.pl

sprzedaż i dystrybucja

Jacek Serwin
e-mail: j.serwin@eprad.pl
tel. 793 416 519

Pozostałe Artykuły

Promowany Panel Fotowoltaiczny

710W Mysolar HJT Half-cut, bifacial, glass-glass.